IZVJEŠĆE O RADU PRAVOBRANITELJICE ZA OSOBE S INVALIDITETOM ZA 2019. GODINU

Hrvatski sabor je u petak, 09. listopada, raspravljao o Godišnjem izvješću pravobraniteljice za osobe s invaliditetom

Nakon što su o izvješću raspravljali matični saborski Odbor za zdravstvo i socijalnu politiku, Odbor za ljudska prava i prava nacionalnih manjina te Odbor za rad, mirovinski sustav i socijalno partnerstvo, u Hrvatskom saboru je u petak, 09. listopada 2020. godine provedena glavna rasprava o godišnjem izvješću o radu pravobraniteljice za osobe s invaliditetom za 2019. godinu.

Podnoseći izvješće pravobraniteljica je istaknula kako su napravljeni neznatni kvalitativni pomaci u politikama prema osobama s invaliditetom, te kako je vidljiv nedostatak sustavnih rješenja za posebne kategorije kao što su osobe s mentalnim i intelektualnim oštećenjima, osobe s autizmom, roditelji s invaliditetom, djeca s teškoćama u razvoju najranije dobi, a cjelovito izvješće možete pročitati OVDJE.